Vrtule

Vrtule se významně podílí na letovém projevu vašeho stroje. Existují vrtule mnoha různých tvarů, pružností a pevností, od dvoulistů přes třílisty až po šestilisty. Nelze říci, jaká vrtule je nejlepší, vždy záleží na konkrétních potřebách a vlastním pocitu, který je individuální a každému vyhovuje něco jiného. Obecně mezi ověřenou kvalitu patří Dalprop, RaceKraft, HQProp, Gemfan nebo Kingkong. V označení vrtulí, např. 5045 první dvojčíslí udává délku vrtule v palcích 50 = 5″, druhé dvojčíslí udává stoupání. Vrtule určuje, jaký budou mít vaše motory tah a s tím souvisí i jejich příkon, který musíte brát v úvahu s ohledem na baterky a regulátory.

Nejnovější vrtule

Oblíbené vrtule


Doporučené vrtule

Aktualizováno 20.8.2017

Dalprop Cyclone T5045C

Dalprop Cyclone T5045CVelmi oblíbená vrtule, tvarem vylepšená T5045 Bullnose V2 s hladším projevem. Vhodná jak na závody, tak na freestyle. Koupit si je můžete na Rotoramě, Banggoodu nebo SurveilZone.

 

 

Gemfan 5152 Flash

Tradiční výrobce vrtulí Gemfan konečně vytvořil výbornou závodní vrtuli. Listy vrtule zakončují výrazné winglety, které redukují víření vzduchu a vylepšují tak letový projev. Koupit si je můžete na Rotoramě nebo na Banggoodu.

 

Dalprop T5045 Bullnose v2

Dalprop T5045 v2Oblíbená klasika mezi vrtulemi, tvrdá, velmi odolná s okamžitou reakcí, vhodná na závody. ideální i pro začátečníky. Koupit je můžete na Rotoramě, Banggoodu nebo SurveilZone.

 

 

Kingkong 5045

Kingkong 5045Legendární vrtule, hlavně díky svojí odolnosti a velmi nízké ceně vhodná pro začátečníky. Prodává je Rotorama nebo Banggood.

 

 

 

RaceKraft 5051

Racekraft 5051

Velmi oblíbená závodní vrtule, její unikátní tvar zajišťuje bezkonkurenční rychlost a agresivní projev. Vhodná spíše pro pokročilé piloty. K dispozici na Rotoramě.