Dioptrické čočky pro FPV brýle

Pokud jste jako já nebyli obdařeni zrovna skvělým zrakem a přesto byste si rádi užili ostrý obraz ve vašich brýlích Fat Shark, Skyzone, Aomway, Eachine a dalších, mám pro vás řešení.

Fat Shark sice prodává dioptrické vložky do svých brýlí, které jsou kompatibilní i se Skyzone a dalšími, jenže ty nejsou příliš kvalitní, jsou plastové, snadno se poškrábou a vyrábí se pouze v dioptriích -2, -4 a -6. Takže pokud máte například na každém oku jiné nebo trpíte astigmatismem, tak vám moc nepomůžou.

Plastové čočky Fat Shark

Naštěstí se objevilo pár výrobců brýlových čoček, kteří začali vyrábět kvalitní, skleněné vložky do FPV brýlí přímo podle vašich naměřených hodnot od očního lékaře nebo optometristy.

Optik Fischer

Výrobce čoček ze sousedního Německa, proces objednávky je velmi jednoduchý, stačí vyplnit formulář, zaslat ho na email a do druhého dne se vám ozvou s cenovou nabídkou. Základní pár čoček vyjde zhruba na 50€, včetně poštovného. Pokud si budete přát tvrzené sklo s antireflexní úpravou, zaplatíte kolem 80€ a platí se přes PayPal. Moje čočky měli vyrobené hned druhý den a do týdne byly ve schránce. První dojem je úžasný, přestože mám přesně -4 dioptrie a viděl jsem docela dobře i přes Fat Shark čočky, tak tohle je úplně někde jinde. Žádné rozmazané okraje, lepší podání barev a obraz je o poznání čistější, k těm plastovým už bych se nevrátil. Výrobce garantuje 100% spokojenost, pokud čočky nesplní vaše očekávání, vrátí vám peníze.

Skleněné čočky Optik Fischer

RHO Lens

RHO Lens také sídlí v Německu, standardní pár čoček u nich vyjde na 59€ včetně antireflexu + 6,20€ poštovné. Objednávkový proces je podobný, stačí vyplnit formluář na webu a výrobce vás bude kontaktovat s konkrétní cenovou nabídkou. Oproti čočkám od Optik Fischer se RHO liší na první pohled zpracováním, skleněné čočky jsou zasazené do 3D tisku. S čočkami od RHO nemám osobní zkušenost, takže nemohu výrobce přímo porovnat, nicméně náš kolega pilot Martin Laža je používá a je také naprosto spokojený. Stejně jako Fischer, tak i RHO poskytuje záruku vrácení peněz v případě, že spokojení nebudete.

Skleněné čočky RHO Lens

Ať už si tedy vyberete jednoho nebo druhého výrobce, tak rozhodně neuděláte chybu a oproti plastovým čočkám si výrazně polepšíte.

Leave a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..