Klatovy 2018

Rok se s rokem sešel a o víkendu 26.-27.5.2018 proběhl již čtvrtý ročník závodů v Klatovech a byla to opět skvělá událost, kdy se sešlo nejen pevné jádro české FPV scény, ale i některé nové tváře. Zázemí tradičně zajistil Kuba Toman, který také závod organizoval a společně s Jirkou Fiedlerem a Davidem Valáškem tak připravili akci, jak se patří.

Zatím nejlepší sestřih vytvořil David Špaček, uvidíme ještě s čím přijde Kuba Steiner 🙂

Dohromady se závodu zúčastnilo 40 pilotů, v sobotu celý den probíhaly kvalifikační lety a po večeři, se vymyslel team race ve formátu štafety, tzn. týmy po pěti pilotech, kdy vždy jeden z nich plnil funkci pit stopu. Každý z pilotů letěl jedno kolo, pak musel do depa, kde se rychle vyměnily koptéry a další pilot pokračoval, což bylo zábavné zpestření (obzvlášť, když se ze záznamů ukázalo, že jeden z pit stopperů chytal přistávající koptéry už za letu).

https://www.facebook.com/100005358227250/videos/832429093612357/

Po setmění se potom trať lehce upravila, nasvítila a létaly se nezávazně noční závody, stačilo se postavit do fronty na daný video kanál a jak jste přišli na řadu, tak jste letěli.

V neděli ráno se potom pokračovalo v kvalifikačních letech a následovaly lety vyřazovací. Kuba Toman se kolegiálně diskvalifikoval z prvního místa a závod tak nakonec ovládli bratři Lendvorští. Stupně vítězů vypadaly následovně:

  1. Petr Lendvorský
  2. Lukáš Lendvorský
  3. David Svoboda

Trať byla relativně jednoduchá, vhodná i pro méně zkušené piloty, ale obsahovala pár zákeřných překážek. Největší úmrtnost byla zaznamenána na dřevěných paletách mezi brankami, které vyžadovaly chirurgickou práci s plynem. Příliš velká rychlost a nepřesnost v prstech tak znamenaly naráz do palety nebo přelet a opakování následující branky. Další potenciálně nebezpečnou překážkou byly konstrukce z lešení. Jednou z nich se prolétalo jednoduše, druhá pak sloužila pro tzv. dive nebo protažený split-s.

K dispozici bylo občerstvení v podobě snídaně, obědů i večeře za sympatických 80 Kč. Celý víkend byl slunečný a točená Plzeň tak příjemně kompenzovala vysoké venkovní teploty.

Nakonec ještě fotogalerie od Davida Nedvídka.

Zkrátka, nemělo to chybu a vy si určitě příští ročník nenechte ujít!

Leave a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..